«Проблеми запровадження інклюзивної освіти у закладах професійної освіти Хмельницької області»

1 березня 2023 року відбулося засідання круглого столу за темою «Проблеми запровадження інклюзивної освіти у закладах професійної освіти Хмельницької області».

Участь у заході взяли представники Департаменту освіти та науки Хмельницької облдержадміністрації; НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області; Житомирського професійного ліцею Житомирської обласної ради; Інституту професійної освіти НАПН України; Вищого художнього професійного училища №19 смт. Гриців; Грицівського відділу освіти, молоді, спорту, культури та туризму; громадської організації Фонд сталого розвитку «Стара Волинь»; керівники, практичні психологи і соціальні педагоги ЗПО Хмельницької області.

Дарія Басюк зосередила увагу учасників засідання на актуальності проблеми впровадження інклюзивної освіти в закладах професійної освіти та наголосила, що одним із напрямів її вирішення є розробка і реалізація проекту зі створення центру інклюзивної освіти на базі Вищого художнього професійного училища №19 смт. Гриців. Цільовою аудиторією проєкту є випускники шкіл з особливими освітніми потребами та військові і цивільні особи, постраждалі внаслідок воєнних дій, які потребують перекваліфікації, здобуття нової професії та соціальної реабілітації. Першими кроками до реалізації проекту є розробка концепції, дорожньої карти та пошук донорів.

З огляду на це цінним є презентований під час круглого столу досвід педагогічного колективу Житомирського професійного ліцею Житомирської обласної ради (директор закладу – Олена Дерев’янко, канд. пед. наук, доцент) щодо запровадження інклюзивного професійного навчання.

До обговорення проблематики круглого столу також долучилися Валентина Радкевич, директор Інституту професійної освіти НАПН України, академік, доктор педагогічних наук, професор, та Наталія Гнатюк, президент Громадської організації Фонд сталого розвитку «Стара Волинь».

Підсумком роботи стала домовленість учасників зібрання про співпрацю, подальші зустрічі та обмін досвідом із впровадження інклюзивного навчання в професійній освіті та створення центру інклюзивної освіти (джерело: Департамент освіти та науки Хмельницької ОДА)

Напередодні Дня захисників та захисниць України та Дня працівників освіти дякуємо тим, хто боронить нашу державу, і вітаємо з професійним святом тих, хто навчає нові покоління хоробрих, відданих та рішучих. Щиро зичимо Вам міцного здоров’я, незламного духу та якнайшвидшої перемоги. Особлива подяка тим працівникам освіти, які змінили освітній фронт на військовий, і тепер замість навчати, […]

1 жовтня Україна вперше відзначатиме День захисників і захисниць в нову дату, вранці цього дня масштабною хвилиною мовчання вшанують тих, хто віддав життя за Батьківщину.  “Буває, що мовчання здатне сказати більше, ніж будь-які слова. Цієї неділі, 1 жовтня, Україна вперше відзначить у нову дату день своїх захисників і захисниць. Усіх, хто бʼється заради держави. Усіх, […]

Відповідно до плану роботи Хмельницької обласної ради учнівського самоврядування професійної (професійно-технічної) освіти області, з 11 вересня 2022 року проводиться волонтерський проєкт Еко-клін на захист природи, який відбувається в рамках Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day», під гаслом: «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!». Лідери учнівського самоврядування Вищого художнього професійного училища №19 смт. Гриців організували та провели день прибирання. […]

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x