210-річниця від дня народження Тараса Шевченка

Напередодні 210 річниці від дня народження Тараса Шевченка для здобувачів освіти Вищого художнього професійного училища №19 смт. Гриців у Грицівській селищній бібліотеці презентовано ілюстративно-книжкову виставку ” Геній і пророк українського народу”, проведено біографічний калейдоскоп «Тернистими шляхами долі».

Про це на сторінці закладу у facebook

Тараса Шевченка можна назвати одним символів української ідентичності. У ХХ столітті його вишиті портрети в українських хатах висіли на покуті, як ікони, а «Кобзар» багато хто знав напам’ять. За його вірші можна було отримати тавро «буржуазного націоналіста» і «путівку» в Сибір, але саме він і допомагав вижити в сталінських таборах. Навколо його постаті єдналися українці в еміграції. Царська цензура намагалася прибрати з його творів будь-які згадки росії чи росіян в негативному контексті, радянська влада малювала його «палким борцем проти панства за світле майбутнє селян». А він як і тоді, так і зараз, є напрочуд актуальним. Його слово і нині супроводжує нас у нашій боротьбі (джерело: Український інститут національної пам’яті).

Здається, про Шевченка ми знаємо все. Але чи насправді це так? Пропонуємо перевірити це за допомогою тесту від УІНП .

Сьогодні, 27 січня, Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня 1945 року війська союзників звільнили Аушвіц-Біркенау. Шануймо пам’ять мільйонів загиблих євреїв та інших жертв нацистського геноциду. Голокост – це не просто історична подія. Це нагадування про те, до чого може призвести ненависть, нетерпимість та дискримінація.

Випуск 2025

Випуск групи “Кравець. Закрійник” – це справжня подія! Вітаємо наших талановитих випускників! Ви продемонстрували високий рівень майстерності та готові до нових звершень у професійному житті. Пишаємося вашими досягненнями та бажаємо вам творчої реалізації та кар’єрного зростання. Бажаємо вам успіхів!

Щороку 22 січня Україна відзначає День Соборності. Офіційно це святовстановлено Указом Президента України “Про День соборності України” від 21січня 1999 року № 42. 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві в урочистій атмосферівідбулося проголошення Акта злуки (об’єднання) Української НародноїРеспубліки і Західно-Української Народної Республіки в єдину незалежнудержаву. У зачитаному на зборах «Універсалі соборності», зокрема, […]

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x