День пам’яті Героїв Крут

29 січня 1918 року на залізничній платформі в Крутах до 520 українських вояків і студентів з 16 кулеметами та однією гарматою дали бій росіянам, які мали десятикратну перевагу в живій силі, бронепотягах та артилерії. Бій тривав кілька годин і завершився великими втратами для більшовиків. Українськім бійцям вдалося на кілька днів зупинити просування більшовицьких військ до Києва. Бій під Крутами – це одна з героїчних сторінок історії нашої держави, яка свідчить про героїзм, боротьбу та самовідданість українського народу. Круглий стіл «Міфи й стереотипи Крут та їх вплив на національну пам’ять» у Вищому художньому професійному училище N19 смт. Гриців.

Про це на сторінці закладу у facebook

Бій під Крутами, мав вагому історичне значення, бо  затримав більшовиків на кілька днів, чим дозволив урядові УНР вперше за понад 150 років (з часів скасування Гетьманщини) отримати міжнародне визнання України на переговорах у Бресті. Головне – за Брест-Литовським мирним договором між більшовицькою Росією та Четвертим союзом Україна стала незалежною державою. Росія зобов’язувалася визнати право українського народу на самовизначення, законність влади Центральної Ради, укласти з нею мир, знову вивести з української України формування Червоної гвардії, припинити антиукраїнську пропаганду…

Сьогодні, 27 січня, Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня 1945 року війська союзників звільнили Аушвіц-Біркенау. Шануймо пам’ять мільйонів загиблих євреїв та інших жертв нацистського геноциду. Голокост – це не просто історична подія. Це нагадування про те, до чого може призвести ненависть, нетерпимість та дискримінація.

Випуск 2025

Випуск групи “Кравець. Закрійник” – це справжня подія! Вітаємо наших талановитих випускників! Ви продемонстрували високий рівень майстерності та готові до нових звершень у професійному житті. Пишаємося вашими досягненнями та бажаємо вам творчої реалізації та кар’єрного зростання. Бажаємо вам успіхів!

Щороку 22 січня Україна відзначає День Соборності. Офіційно це святовстановлено Указом Президента України “Про День соборності України” від 21січня 1999 року № 42. 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві в урочистій атмосферівідбулося проголошення Акта злуки (об’єднання) Української НародноїРеспубліки і Західно-Української Народної Республіки в єдину незалежнудержаву. У зачитаному на зборах «Універсалі соборності», зокрема, […]

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x